دفترچه ثبت نام بدون کنکور مهر ماه


دفترچه ثبت نام بدون کنکور مهر ماه

دفترچه ثبت نام بدون کنکور مهر ماه

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه ثبت نام بدون کنکور مهر ماه با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از سراسر کشور 9099071647

تماس از استان تهران 9092305538

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در سال های گذشته برای کاهش استرس داوطلبان تعداد کمی از رشته های خود را به صورت بدون کنکور ارائه می نمودند ، اما با انتشار اطلاعیه ای از سوی سازمان سنجش ، از بهمن 97 اکثر رشته های دانشگاه ها به صورت بدون کنکور و صرفا با ملاک معدل کتبی برای داوطلبان ارائه خواهد شد. بنابراین از سال جاری شاهد پذیرش داوطلبان در اکثر رشته های دانشگاه های مختلف به صورت بدون کنکور و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی خواهیم بود. داوطلبان برای تحصیل در اکثر رشته ها نیازی به به حضور در جلسه کنکور سراسری نخواهند داشت. داوطلبان واجد شرایط می توانند در صورت تمایل نسبت به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری و همچنین سایر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی اقدام کنند. 


 چنانچه داوطلب تمایل داشته باشد می تواند شانس پذیرش خود را هم در رشته های با کنکور و هم در رشته های بدون کنکور امتحان کند اما در نهایت مجاز به تحصیل در یکی از رشته های پذیرفته شده می باشد.

زمان انتشار دفترچه ثبت نام بدون کنکور مهر ماه

از سال 86 به بعد خبرهایی مبنی بر حذف کنکور سراسری به میان آمد اما قانون قطعی حاکی از حذف کامل کنکور از نظام آموزشی تصویب نشده است ، اما اولین قدم برای حذف کنکور از امسال توسط سازمان سنجش برداشته شد ، این گام بدین صورت است که پذیرش حدود 85 درصد از رشته های دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی به صورت بررسی سوابق تحصیلی خواهد بود ، در واقع افراد می توانند بدون شرکت در کنکور با داشتن شرایط لازم در اکثر رشته انتخاب رشته کنند. در خصوص زمان انتشار لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری باید بگوییم که از روز 17 بهمن ماه برای علاقمندان به تحصیل از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org قابل مشاهده خواهد بود.


دفترچه ثبت نام بدون کنکور مهر ماه


دانلود دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه سراسری مهر 98نحوه ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری

پس از انتشار لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه ها ممکن است برخی از داوطلبان با نحوه ثبت نام آن آشنا نباشند به همبن منظور در این بند از مطلب به توضیحاتی در این خصوص خواهیم پرداخت. ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه از 20 اسفند ماه آغاز و تا اوایل شهریور ماه نیز ادامه خواهد داشت. داوطلبان علاقمند به تحصیل در این مرحله پذیرش ، لازم است در موعد مقرر نسبت به ثبت نام در سایت این سازمان اقدام نموده و پس از اعلام دانشگاه یا موسسه آموزش عالی به آن ها، برای مراجعه جهت تکمیل فرآیند ثبت نام نسبت به پرداخت وجه ثبت نام به مبلغ 27/500 تومان به صورت اینترنتی از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب اقدام نمایند. لازم به ذکر است که در مرحله ثبت نام و انتخاب رشته داوطلبان نیاز به پرداخت هیچ مبلغی در سایت این سازمان سنجش و یا دانشگاه مورد تقاضا نخواهند داشت.

در پذیرش بدون کنکور مهر 98 داوطلبان می توانند به بیش از یک دانشگاه یا موسسه آموزش پذیرنده طبق اطلاعیه سازمان سنجش ، درخواست پذیرش دهند اما باید این نکته را در نظر داشته باشند که در نهایت فقط می توانند در یکی از رشته محل ها که پذیرش آن ها تایید شده است ثبت نام نمایند.

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مهر 98

اگر پس از مطالعه این مقاله تمایل به شرکت در رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری را دارید ، باید از شرایط ثبت نام اطلاع کافی داشته باشید که ما در ادامه این مقاله شرایط لازم را برای شما داوطلبان گرامی ذکر خواهیم نمود.

شرایط اختصاصیداشتن مدرک دیپلم برای داوطلبان الزامی می باشد.داوطلب الزامی به شرکت در کنکور سراسری نخواهد داشت.داوطلبان جهت شرکت در رشته های مذکور باید گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی (در صورت تحصیل در نظام قدیم آموزشی) خود را دریافت نموده باشند.داوطلبان با معدل بالاتر شانس بیشتری برای پذیرش در رشته های بدون کنکور و صرفا براساس سوابق تحصیلی خواهند بود.وضعیت نظام وظیفه آقایان باید مشخص شود.

با توجه به قوانین منتشر شده از سوی سازمان سنجش پذیرش تنها در 15 درصد از رشته ها به صورت با کنکور انجام خواهد شد ، مابقی رشته ها صرفا با سوابق تحصیل انجام خواهد شد.  ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه از 20 اسفند ماه آغاز و تا شهریور ماه نیز ادامه خواهد داشت. برای اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری و رشته های بدون کنکور تجربی بر روی لینک مورد نظر کلیک کنید.

entekhab-reshte1.gif

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه ثبت نام بدون کنکور مهر ماه با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از سراسر کشور 9099071647

تماس از استان تهران 9092305538

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…


منبع : دفترچه ثبت نام بدون کنکور مهر ماه


/ 0 نظر / 15 بازدید